Рейтинг страхових компаній світу (Forbes Global)

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок 9 голосів, середній: 3,33 з 5.
Розвиток світового ринку страхування безпосередньо залежить від економічних тенденцій, які є актуальними у світовій економіці. Кризові явища у фінансовій сфері, валютні коливання, зміна цінової кон’юнктури – ось далеко неповний перелік факторів, які безпосередньо впливають на страховий ринок загалом і на кожну зі страхових компаній, зокрема.

Зростання кількості стихійних лих, кліматичні зміни на планеті, розвиток автомобілебудування, у тому числі безпілотних автомобілів, рівень поширення захворювань та інші тенденції вносять корективи у функціонування світового страхового ринку. У зв’язку з цим варто відзначити стрімкий розвиток інноваційних технологій та розробку нових програм у страховій галузі як відповідь на вимоги ринку.

У цій статті наводиться рейтинг страхових компаній світу, щоб наочно проілюструвати масштабність світового ринку страхування.

Тут ви знайдете список найбільших світових страховиків та короткий опис кожної компанії.

мировые страховые компании 2017

Forbes Global 2000

Авторитетне фінансово-економічне видання «Форбс» (Forbes) щороку складає рейтинг страхових компаній світу. 2018 року опубліковано рейтинг, складений за підсумками діяльності найбільших світових компаній попереднього року. У цьому переконливому списку – компанії з 63 країн, сукупний дохід яких досяг $35 трлн, а ринкова вартість представлених у рейтингу компаній – $44 трлн.

Рейтинг складений за комплексним поєднанням показників доходів, продажів, активів та ринкової вартості компанії. У цьому списку ми виділили страхові компанії, склавши топ страхових компаній світу.

Найбільші страхові компанії світу

У списку з 2000 компаній страхову галузь представили 46 страхових компаній, 34 компанії страхування життя, 25 страховиків нерухомості та від нещасних випадків та 3 компанії, які є страховими брокерами.

Таким чином, кожна 19 компанія у списку Forbes – страхова. Питома вага кількості страхових компаній у Global 2000 становить 5,4%.

Список страхових компаній у розрізі країн

  • США – 30;
  • Великобританія– 10;
  • Канада – 7;
  • Китай – 6;
  • Швейцарія – 6;
  • Японія – 6;
  • Південна Корея – 5;
  • Італія 5;
  • Німеччина 4;
  • Нідерланди – 4;
  • Бермудські о-ви – 4;
  • Австралія – 3;
  • Франція – 3;
  • Тайвань – 3;
  • Австрія – 2;
  • Гонконг – 2;
  • Норвегія – 2;
  • ПАР – 2;
  • Польща, Ірландія, Фінляндія, Іспанія – по одній компанії.

Очолює рейтинг диверсифікованих страхових компаній – китайська Ping An Insurance Group.

рейтинг крупнейших страховых компаний мира

Ping An Insurance Group – №1

Компанія з Китаю має ринкову вартість $90 млрд, її активи оцінюються в $732,3 млрд. За минулий рік компанія отримала прибуток у розмірі $8,7 млрд, обсяг продажів склав $98,7 млрд. Ping An Insurance Group заснована в 1988 році. час став найбільшим фінансово-страховим холдингом зі штаб-квартирою в Шеньчжені.

Компанія займає 20-й рядок у загальному рейтингу Форбс і лідирує серед страхових компаній світу, змістивши з першого місця французьку AХА. У 2015 році Ping An Insurance Group займала 5-те місце в рейтингу страховиків і 83-е місце в загальному рейтингу з величиною активів $645,7 млрд. Свою діяльність компанія здійснює в Китаї, має філії та представництва у 150 країнах світу.

Allianz – №2

Страховий гігант із Німеччини демонструє впевнену стабільність, залишаючись на другому місці у рейтингу Форбс як цього року, так і роком раніше. У загальному рейтингу Global 2000 компанія займає 21 місце.

Ринкова вартість на кінець звітного періоду склала $79,7 млрд, активи 926,2 млрд, продаж $115,4 млрд, розмір прибутку $7,3 млрд.

Рік заснування компанії Allianz-1890 рік. Штаб-квартира знаходиться в Мюнхені і має звання системно значущої страхової компанії для світової економіки. Крім того, що це відомий бренд, Allianz є компанією, яка здійснила найбільші страхові виплати в історії: загибель «Титаніка» у 1912 році, повінь у Європі у 2002 році та інші.

Allianz працює по всьому світу через широку мережу представництв, філій та дочірніх компаній, у тому числі й в Україні.

AXA Group – №3

Системно значущою компанією для світової економіки також визнана AXA Group, яка займає третє місце у рейтингу страхових компаній та 26-е місце у загальному світовому рейтингу компаній. AXA Group була заснована в 1816 році і за підсумками 2017 року має ринкову вартість $61,9 млрд, активи $965,4 млрд, продаж $120,8 млрд, прибуток $5,9 млрд.

Як згадувалося вище, AХA Group за підсумками минулого року очолювала світовий страховий ринок. Однак, під стрімким натиском китайського страховика Ping An Insurance Group одному із найстаріших страховиків Європи довелося поступитися.

MetLife – №4

Страхова компанія зі США порівняно з минулим роком змістилася на одну позицію вниз, посідаючи 4-е місце у рейтингу страхових компаній та 26-е місце у загальному рейтингу Форбс.

Ринкова вартість компанії $51,4 млрд, активи $884,2 млрд, продаж $68 млрд, прибуток $5,3 млрд.

Холдингова компанія страхування та пенсійного забезпечення заснована у 1868 році. Найбільш активна діяльність компанії – у країнах Північної та Південної Америки, Азіатсько-Тихоокеанського регіону, країн Близького Сходу.

American International Group (AIG) – №5

На п’яту позицію в рейтингу піднялася AIG, яка за підсумками 2017 року посідала 9-е місце серед страховиків. У нинішньому рейтингу Форбс компанія займає 5-е місце серед страхових компаній і 87-е місце в загальному рейтингу.

AIG за підсумками роботи минулого року оцінюється в $63,7 млрд, активи $496,9 млрд, продажу $58,3 млрд, прибуток $2,2 млрд. Американська страхова корпорація заснована в 1919 році, здійснює особисте та майнове страхування більш ніж 100 країн світу.

Munich Re – №6

Шосте місце серед страховиків та 101-е місце у загальному списку Global 2000 займає найбільша компанія страхування та перестрахування Munich Re.

Піднявшись із 18-го місця минулого року на 6-е місце, компанія лише підтверджує свою стратегію розвитку.
Ринкова вартість Munich Re за підсумками минулого року оцінюється в $34,1 млрд, активи $295,7 млрд, продаж $63,5 млрд, прибуток $3,4 млрд. компанія заснована в 1880 році і в даний час є одним з найбільших гравців на глобальному ринку страхування.

Swiss Re -№7

Слідом за Munich Re на 7 місці розмістився найбільший перестраховик зі Швейцарії Swiss Re (118-е місце в загальному рейтингу). Для порівняння: компанія посідала 25-е місце у рейтингу минулого року серед страховиків.

На кінець 2016 року ринкова вартість компанії з Цюріха оцінюється в $35,4 млрд, активи $189,6 млрд, продаж $35,7 млрд, прибуток $3,4 млрд.

Заснована у 1863 році, компанія має велику історію. В даний час має репутацію надійного перестраховика, серед клієнтів якого – великі корпоративні компанії, клієнти з державного сектору та низка страхових компаній.

Generali Group – №8

125-е місце у загальному рейтингу та 8-е місце серед страховиків посідає Generali Group. Страхова група з Італії має двовікову історію, здійснюючи свою діяльність більш ніж у 60 країнах світу.

Рік, що минув, завершила з такими показниками: ринкова вартість компанії $24,1 млрд, активи $539,3 млрд, продажу $97,1 млрд, прибуток $2,3 млрд.

Компанія найбільш активно працює в Італії, країнах Близького Сходу, Східної Азії і ставить перед собою мету розширення свого впливу на північноамериканському ринку.

Zurich Insurance Group – №9

Порівняно з минулим роком, Zurich Insurance Group у рейтингу Global 2000 піднялася на п’ять позицій. У загальному рейтингу компанія зі Швейцарії посідає 127 місце. Ринкова вартість Zurich Insurance Group оцінюється в $33,1 млрд, активи $364,2 млрд, продаж $60,8 млрд, прибуток $1,8 млрд.

Zurich Insurance Group здійснює свою діяльність у трьох напрямках: загальне страхування, страхування життя та агрострахування. Діяльність компанії ведеться у 170 країнах світу через мережу філій, дочірніх підприємств та представництв.

Це також старий європейський страховик, історія Zurich Insurance Group ведеться з 1872 року.

Allstate – №10

Завершує десятку найбільших страхових компаній американська компанія Allstate. У загальному рейтингу Форбс компанія займає 202 місце.

Ринкова вартість компанії за підсумками минулого року $24,7 млрд, активи $106,5 млрд, продажу $35,6 млрд, прибуток $2,2 млрд. Allstate заснована в 1931 році в Іллінойсі, і на сьогоднішній день є другим за величиною страховиком, який здійснює особисте страхування у США. У її страховому портфелі – різноманітні програми страхування авто, нерухомості та іншого майна. Потраплення до топ-10 найкращих страхових компаній світи є для компанії важливим результатом у реалізації стратегії розширення своєї діяльності.

Рейтинг страховиків життя та здоров’я

  • Найбільшою серед компаній, що надають послуги страхування життя та медичного страхування, стала Japan Post Holdings (29-е місце у загальному рейтингу): ринкова вартість $62,6 млрд, активи $2450,7 млрд, продаж $120,8 млрд, прибуток $4,4 млрд;
  • На другому місці – China Life Insurance (49-е місце в загальному рейтингу): ринкова вартість $55,7 млрд, активи $377 млрд, продаж $81,5 млрд, прибуток $5,6 млрд;
  • Трійку лідерів у цьому сегменті завершує британська компанія Prudential (66 місце в рейтингу Форбс). Ринкова вартість компанії $53,4 млрд, активи $558,7 млрд, продаж $63,1 млрд, прибуток $3,9 млрд.

страхование жизни мировые ск

Рейтинг перестраховиків у Global 2000

Цей список залишився незмінним з минулого року і виглядає так:

  • AON (Великобританія);
  • Marsh & McLennan (США);
  • Arthur J. Gallagher (США).

мировые перестраховщики
У Global 2000 включено низку інших компаній, які поряд зі своєю фінансовою діяльністю здійснюють страхування. Наприклад, у рейтингу Форбс компанія ING Group включена до розділу «Великі банки», хоча компанія займається не лише наданням банківських послуг, а й страхуванням, у тому числі й «лайфовим».

Рейтинг Global 2000 відображає стан світової економіки та її сегменти за країнами, континентами, галузями та окремими компаніями.

Незважаючи на деяке уповільнення темпів зростання, китайські компанії, як і раніше, посідають провідні позиції на світовому ринку. У банківському секторі три найбільші банки минулого року – з Китаю:

  • Industrial and Commercial Bank of China (ICBC);
  • China Construction Bank;
  • Agricultural Bank of China.

Критерії Global 2000:

  • Ринкова вартість компанії;
  • активи;
  • Об’єм продажу;
  • Прибуток.

Ці показники дещо змінилися порівняно з 2015 роком під впливом таких факторів, як уповільнення зростання світової економіки, обвал цін на сировинні товари, зниження котирувань на фондових біржах США та Китаю. Всі ці фактори разом привели до того, що загальна капіталізація представлених в Global 2000 компаній скоротилася на 8%.

У рейтингу Форбс у розрізі країн представлені:

  1. США – 586 компаній;
  2. Китай – 249 компаній;
  3. Японія – 219;
  4. Великобританія – 92;
  5. Південна Корея – 67.

Першу «десятку» рейтингу становлять США (5 компаній), Китай (4 компанії), Японія (1 компанія).

Цілком очевидно, що ринок страхування тісно пов’язаний з іншими галузями світової промисловості. Перебуваючи під впливом тих самих економічних умов, страховий ринок реагує відповідним чином. Щоб бути ефективними, страхові компанії проводять перегляд стратегії, реагують на потреби клієнтів, розробляючи нові програми, які постійно перебувають у пошуку нових ринків.

Щоб пережити не найкращі економічні умови, багато вітчизняних страховиків змушені залишити ринок страхування, інші проводять перегляд збалансованості свого страхового портфеля. На жаль, до Global 2000 не включена жодна з українських компаній не лише із сектора страхування, а й з інших галузей.

Втім, лідери страхового ринку AXA Group, Allianz, Uniqa та Vienna Insurance Group успішно працюють на українському страховому ринку.

Коментарі