До кінця року міжнародні резерви України зросли до $43,8 млрд: НБУ

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
Станом на 1 січня 2025 року міжнародні резерви України становили $43,8 млрд проти $39,9 млрд місяцем раніше. Обсяг міжнародних резервів за місяць збільшився на 9,7%.

Інтернет-ресурсу УкрСтрахування з прес-релізу НБУ відомо, що на зміну обсягу міжнародних резервів вплинули надходження від міжнародних партнерів. Обсяг надходжень перевищив чистий продаж валюти та боргові виплати України в іноземній валюті.

Згідно з коментарем НБУ, протягом 2024 року обсяг міжнародних резервів України збільшився на 8%.

Обсяг чистого продажу валюти в грудні становив $5,3 млрд проти $2,7 млрд на місяць раніше. У звітному місяці на рахунки Уряду України до НБУ надійшло $9,46 млрд, у тому числі $4,4 млрд склала макрофінансову допомогу від Європейського союзу, $3,9 млрд від Світового банку, $1,09 млрд від МВФ, $25,9 млн від інших партнерів.

Уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті $132,6 млн.

«Цей обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,5 місяців майбутнього імпорту», – йдеться у прес-релізі НБУ.

Коментарі