Яку страхову компанію вибрати в Україні?

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
Особливість бізнесу страхових компаній полягає у постійному пошуку клієнта. СК насамперед зацікавлені у залученні коштів за рахунок розширення клієнтської бази. Цю обставину слід міцно засвоїти потенційному клієнту, який уперше опинився над ринком страхових послуг.

До вибору страховика слід поставитися з усією відповідальністю, не покладаючись на везіння, щоб наосліп довіряти своє майно, здоров’я, життя невідомої компанії. В даний час на ринку страхування працює безліч компаній, що надають широкий асортимент страхових послуг. Є такі, хто спеціалізується на конкретному виді страхування, зосередивши всі свої зусилля на одному напрямку, а є ті, хто пропонує комплексні послуги.

Перш ніж познайомитися зі страхувальником і відвідати страхову компанію, було б непогано підготувати кілька ключових питань. Це можуть бути питання про предмет та вартість угоди, про фінансові показники діяльності компанії та історію її страхової діяльності. Майбутні клієнти страхової компанії здебільшого роблять вибір на користь того чи іншого страховика після проведеного опитування знайомих, друзів та родичів. За кожним клієнтом стоїть своя історія страхування. Хороша ця історія чи ні, – залежить від оповідача, тому оцінка діяльності страхової компанії носить переважно суб’єктивний характер. Щоб отримати інформацію з перших вуст, слід стати таким самим клієнтом.

Ви готові? Тоді варто детальніше розглянути особливості кожного виду страхування.

ОСАГО: яку вибрати страхову компанію

Після розпитувань друзів та знайомих майбутній клієнт обов’язково спробує знайти інформацію в Інтернеті. Якщо клієнта цікавить конкретна страхова компанія, яка на слуху чи та, що порадив хтось із знайомих, слід переглянути веб-сайт цієї страхової компанії. Крім того, що сам по собі веб-сайт свідчить про серйозність компанії, там можна поцікавитися фінансовою звітністю СК, спектром її страхових послуг, а також дізнатися адресу та телефони головного офісу і філій.

Послуга страхування ОСАГО включено до переліку послуг більшості страхових компаній. Цей вид автострахування є обов’язковим і полягає у відшкодуванні збитків, завданих або завданих автовласникам, внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Страхування ОСАЦВ надає вузькоспрямовану послугу та здійснюється компаніями, зареєстрованими МТСБУ (Моторним (транспортним) страховим бюро України).

При виборі компанії-страховика з ОСАЦВ діє правило трьох НЕ

  • НЕ слід діяти під впливом реклами
  • НЕ слід вибирати компанію, яка «ближча до будинку»
  • НЕ варто довіряти відгукам, розміщеним у мережі Інтернет

Дотримання цих правил убереже клієнта від розчарувань як мінімум і від додаткових грошових витрат, як максимум.

Якщо ці правила виконані, то клієнту слід відвідати веб-сайт МТСБУ, де можна знайти безліч цікавої та корисної інформації – від переліку компаній, які здійснюють цей вид страхування до фінансових результатів їхньої діяльності. Слід зазначити, що МТСБУ становить свій рейтинг страхових компаній ОСАЦВ, в якому оцінка діяльності проводиться за показником виплат.

КАСКО: умови страхування та вибір компанії

Страхування КАСКО ґрунтується на принципі «все включено», коли транспортний засіб застрахований не лише внаслідок ДТП, а й інших руйнівних дій: пожежі, пошкодження, угону тощо. Суть цього виду страхування полягає у повному відшкодуванні вартості збитків незалежно від того, хто був винуватцем. У разі настання страхового випадку компанія-страхувальник бере на себе обов’язок виплатити всю суму завданих збитків. Безсумнівно, що вартість такого поліса набагато вища за вартість поліса ОСАЦВ. Визначити ціну поліса КАСКО може працівник страхової компанії шляхом складання складної формули.

Під час укладання договору страхування КАСКО слід як поцікавитися надійністю страхової компанії, а й провести невеликий порівняльний аналіз цін, і страхових тарифів кількох компаній. При цьому покладатися на принцип вибору найдешевших розцінок – не цілком виправдано, але й допускати наявність прихованих додаткових платежів також не слід.

Варто уточнити низку основних умов договору страхування:

  • де проводитиметься ремонт автомобіля – на СТО, яку обере СК або на СТО, обраному клієнтом
  • виплати з урахуванням або без урахування зносу
  • надання розстрочки та умови
  • уточнити наявність франшизи
  • необхідність надання довідок з відповідних органів при завданні невеликої шкоди
  • також слід уточнити про протиугінну систему, вимоги нічного зберігання

Якщо провести вивчення страхових полісів КАСКО від різних компаній за вказаними вище критеріями, то вибір страхової компанії виявиться не такою вже складною справою.

І головне – перш ніж поставити свій підпис у договорі страхування, потрібно не полінуватися та прочитати його.

ОМС: обов’язкове медичне страхування

В Україні активно проводиться розширення системи державного обов’язкового соціального страхування. Суть її полягає у здійсненні безкоштовного медичного обслуговування населення України у межах переліку застрахованих ризиків. Для розробки системи ЗМС враховується досвід інших країн, а також особливості економічного розвитку України.

Наразі в Україні функціонує Фонд обов’язкового страхування з тимчасової втрати працездатності. Діяльність цього Фонду зосереджена на зборі страхових внесків та подальшій виплаті за дні тимчасової непрацездатності працівникам тієї чи іншої організації, установи чи підприємства. Поки що це єдина в Україні модель медичного страхування, яка може стати прообразом майбутньої системи ЗМС.

Коментарі