Як сплатити штраф ДАІ в Україні? Строк оплати за порушення

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок 3 голоси, середній: 4,33 з 5.
Порядок оплаты штрафа в ГАИ
Для тих, хто вперше порушив Правила дорожнього руху, оплата штрафу може спричинити низку питань. Навіть «досвідчені» правопорушники іноді стикаються із труднощами при сплаті штрафу, проведенні платежу та погашенні заборгованості. Проте способів, як сплатити штраф ДАІ, досить багато.

Як сплатити штраф ДАІ?

При порушенні правил дорожнього руху співробітник дорожньої поліції на місці оформляє протокол, якщо розгляд правопорушення проходитиме в суді (наприклад, у разі керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння). Якщо співробітником дорожньої поліції зафіксовано порушення правил дорожнього руху, на руки автомобілісту видається постанова про адміністративне правопорушення та накладення штрафу. У ньому міститься вся необхідна інформація для переказу грошей та оплати штрафу:

  • сума штрафу;
  • номер постанови;
  • дата видачі паперу;
  • ПІБ порушника;
  • реквізити держ.установи, куди переказується сума штрафу.

Для оплати штрафу необхідна складена постанова та зазначена у ньому грошова сума. Водночас, на водія лягає обов’язок і щодо виплати комісії за зарахування коштів, тому доведеться взяти суму на 1-2% більше від зазначеної.

Адміністративний штраф за порушення правил дорожнього руху можна сплатити у банку або в режимі онлайн. Є й інші способи, які будуть описані нижче. Після внесення платежу автовласник отримає квитанцію, яку слід пред’явити, з якою потрібно поїхати до найближчого сервісного центру Департаменту патрульної поліції (колишні відділення ДАІ). Там необхідно пред’явити квитанцію про оплату разом із постановою про порушення. Натомість водій отримає довідку про закриття заборгованості.

Де сплатити штраф ДАІ?

В Україні водій може сплатити штраф у будь-який зручний спосіб. Сьогодні таких методів досить багато. Нині для цього навіть не потрібно виходити з дому. Головне — вкластися в строк сплати штрафу ДАІ.

На місці

Как оплатить штраф в ГАИ?

Сплатити штраф можна прямо на місці його отримання. Деякі патрулі мають у своєму розпорядженні платіжні термінали. За допомогою банківської картки водій відразу закриває своє правопорушення. Головна перевага такого способу оплати – оперативність. До того ж, самостійно не потрібно писати або диктувати реквізити постанови. Водієві навіть не доведеться замислюватися над тим, протягом якого часу потрібно сплатити штраф ДАІ.

Недоліком оплати дома є те, що не всі патрулі оснащені терміналами. Крім того, такий спосіб все ще викликає сумніви, хоча співробітники зобов’язані видати квитанцію про оплату.

У банку

Для переказу грошей у рахунок оплати штрафу за порушення правил дорожнього руху підійде будь-який банк. Щоб скористатися банківською послугою, не обов’язково бути клієнтом банку та мати відкритий рахунок. Операціоніст банку самостійно вбиває усі реквізити.

Через термінал

Термінали сьогодні зустрічаються навіть частіше, ніж відділення банків. Тому поки термін дії штрафу порушення ПДР не минув, можна скористатися ТСО. Для цієї мети найкраще підійде термінал ПриватБанку.

  1. Почніть роботу з пристроєм. Потрібно вставити картку банку, якщо вона є або скористатися авторизацією по телефону.
  2. Виберіть пункт “Оплата послуг” -> “МВС”.
  3. Внесіть реквізити на оплату.
  4. Вставте необхідну суму у купюроприймач.
  5. Обов’язково заберіть чек.

У терміналах від інших компанія схема пошуку розділу для сплати штрафу ДАІ може дещо відрізнятися.

Через онлайн-банкінг

Багато порушників Правил дорожнього руху сплачують штрафи через онлайн-банкінг. Після авторизації в особистому кабінеті необхідно знайти розділ для надсилання банківського переказу на користь ДАІ. У приват24 зробити це можна, якщо перейти по гілках:

  • Послуги;
  • Платежі;
  • По Україні.

Допомогти з пошуком розділу зможе онлайн-підтримка банку. Квитанція про оплату формується в електронному вигляді. Для закриття заборгованості у відділенні ДАІ потрібно роздрукувати документ.

Через мобільний додаток ДІЯ

Для цього необхідно зареєструватися в мобільному додатку ДІЯ. Це дає користувачеві-автомобілісту переваги в оплаті штрафів та надає повну інформацію про статус штрафу: сплачено/не сплачено. До ДІЯ надходять відомості про штрафи, виписані як на місці зупинки патрульною поліцією, так і під час автоматичної відеофіксації порушення правил дорожнього руху. Через додаток користувач зможе швидко сплатити штраф, не звертаючись ні до банку, ні до Сервісного центру МВС.

У який термін потрібно сплатити штраф?

Про те, скільки днів дається на сплату штрафу, водієві варто запитати ще за оформлення постанови. Також цю інформацію можна переглянути в Кодексі про Адміністративні Правопорушення України (ст. 307). Термін сплати штрафу ДАІ складає 15 днів. Відлік починається з дати, зазначеної у постанові.

Водій має право заперечити штраф, якщо вважає його незаконним. У такому разі дата зсувається, доки не буде винесено рішення за скаргою. Термін оплати суду, який підтвердив законність штрафу, становить 15 днів. Відлік починається з дати, зазначеної у судовому рішенні.

Що буде, якщо не сплатити штраф ДАІ?

Якщо не платити штраф, правопорушник зможе ознайомитись із ще однією статтею КУпАП. У ст. 308 зазначено, що при невиплаті протягом рекомендованого терміну, водія чекає:

  • автоматичне збільшення суми штрафу у 2 рази;
  • обтяження штрафу додатковими витратами, пов’язаними зі стягненням штрафу.

Інформація про заборгованість буде направлена ​​до виконавчої служби за місцем проживання порушника. Сума стягується у примусовому порядку. Якщо боржник не має коштів на оплату, держ.служба має право на частковий опис майна. хоча найчастіше до цього етапу справа не доходить.

Іноді виконавча служба одержує інформацію про порушника випадково. Наприклад, громадянин сплатив штраф, але не повідомив у відділення ДАІ, а у зв’язку зі збоєм або бюрократичними зволіканнями, інформацію про оплату не було зазначено. У такому разі службі достатньо показати квитанцію про оплату з датою внесення платежу. Рішення про примусовий збір коштів буде відкликано.

Коментарі