Безвізовий режим та оформлення візи до Польщі.
2017 рік приніс для українців безвізовий режим із країнами-учасницями Шенгенського договору – тепер мандрівники можуть відвідувати їх, у тому числі й Польщу, без оформлення візи.
Безвізова угода дозволяє провести у Польщі 90 днів протягом 180 діб, але лише з туристичною метою. При цьому українці можуть перетнути польський кордон лише з біометричним закордонним паспортом. Для власників закордонного паспорта старого зразка потрібно оформити візу до Польщі через Польське консульство та візові центри.
Крім дотримання тимчасових рамок для безвізової поїздки, необхідно наступне:
- Підтвердження мети подорожі, наприклад запрошення від третіх осіб або бронювання готелю;
- Сума грошей, достатня для здійснення поїздки та перебування у країні;
- Медична страховка;
- Квитки у країну проживання чи інші держави.
Польща є лідером серед країн, куди українці виїжджають для роботи, до того ж багато хто не встиг поміняти старі закордонні паспорти та використовують її як країну першого в’їзду до Шенгену для подальших подорожей Європою, тому питання як відкрити візу до Польщі залишається затребуваним.
Види польських віз
Польські візи можна поділити за різними критеріями: період дії дозволу, тип візи та цілі поїздки. Оформити терміном від 1 дня до 5 років можна такі типи віз:
- Тип A “Аеропортна” – дозволяє перебування в зоні транзиту аеровокзалу без можливості її покинути;
- Тип B “Транзитна” – дозволяє транзитне переміщення через територію Польщі в межах п’ятиденного терміну;
- Тип C «Шенгенська» – дає можливість перебування у Польщі та країнах шенгенської угоди на період, зазначений у візі;
- Тип D «Національна» – віза з тривалим терміном, що дозволяє постійне перебування лише на території Польщі, поїздки по зоні Шенгену можливі на термін не більше 90 діб протягом півроку.
Залежно від цілей візиту, можна виділити такі основні види польських віз:
- туристична;
- транзитна;
- робоча;
- гостьова;
- студентська;
- для комерційної діяльності (бізнес-віза);
- для певної категорії людей – спортсменів, наукових діячів, конкурсантів, артистів, журналістів, водіїв, педагогів, журналістів, дипломатів, учасників гуманітарних місій;
- для приватної подорожі;
- для лікування;
- для репатріації чи отримання притулку.
Терміни дії візи та необхідні документи для її одержання безпосередньо залежать від мети візиту. Візи можуть мати обмеження на кількість в’їздів: доступні для оформлення дозволу з одноразовим, дворазовим в’їздом або мультивізи, що дозволяють вільно перетинати кордон протягом усього терміну дії.
Список документів на візу до Польщі
Документи на польську візу слід збирати після визначення мети візиту. Ми не будемо торкатися специфічних цілей, таких як участь у різних заходах, а зупинимося на найбільш поширених варіантах віз:
- туристична;
- студентська;
- робоча;
- ведення бізнесу.
Для шенгенської чи національної візи до Польщі потрібні такі документи:
- Закордонний паспорт, виданий протягом останніх 10 років. Він повинен мати хоча б дві вільні від записів сторінки і діяти 3 місяці до припинення терміну дії національної візи, що запитується, або діяти ще 3 місяці після можливої дати виїзду з території Польщі або інших країн Шенгену. Для оформлення візи на неповнолітнього потрібно дві додаткові чисті сторінки.
- Два кольорові фото розміром 35х45 мм (одне – при подачі до київського Пункт Прийому Візових Анкет). Серед важливих вимог до фото: біле тло, відсутність пошкоджень та розмитості кадру, чітке зображення обличчя, що дивиться прямо без посмішки, відсутність головних уборів та окулярів, давність знімку не більше 6 місяців.
- Заповнена анкета на отримання візи із вклеєною фотографією. Заява заповнюється українською, англійською чи польською мовами латинськими літерами із застосуванням транслітерації. Прізвище та ім’я вписуються ідентично закордонному паспорту, підпис ставиться обов’язково у двох відведених для цього місцях. За неповнолітніх дітей анкета оформляється батьком чи опікуном.
- Національний паспорт громадянина України Віддавати його нікуди не потрібно, робити копії теж – він необхідний лише для подання документів.
- Медична страховка з оригіналом та ксерокопією чека про оплату. Поліс має покривати ЄС, Шенген та весь світ, сума покриття – 30 тис. євро та вище на людину, сума франшизи не більше 150 євро. Термін дії страховки має на 15 днів перевищувати дію одноразової візи.
- Підтвердження фінансового стану заявника. Приймаються довідки з роботи, витяги з Держреєстру, ліцензії, свідоцтва про державну реєстрацію підприємця або останню декларацію про доходи, видану не більше трьох місяців тому.
- Документи про туристичні цілі поїздки. Ними можуть виступати куплені квитки, ваучери турагенств, бронь готелю з терміном перебування, контактними даними, адресою, телефоном місця перебування, інформацією про оплату.
- Для студентської візи потрібний оригінал листа про зарахування до польського ВУЗу або коледжу та документ про володіння польською мовою.
- Квитанції про оплату всіх сервісних та візових зборів.
- Нотаріально завірене запрошення від особи, яка перебуває на території Польщі у рамках приватного візиту. Містить інформацію про спорідненість або інші зв’язки запрошуючого та заявника.
Якщо закордонний паспорт новий, то необхідно також зробити та надати копії всіх шенгенських віз за минулі 3 роки.
Особливості документів для оформлення візи в туристичних, навчальних цілях та неповнолітніми.
Як правильно оформити довідку з роботи: вона повинна відображати дату прийняття співробітника, посаду, зарплату за останні 6 місяців, оклад, дані про дати відпустки та збереження робочого місця після його завершення, підпис оформлювача довідки, контактну інформацію про компанію.
Непрацюючі особи повинні надати витяг із банку про рух коштів за попередні 3 місяці, письмову декларацію про фінансові можливості або нотаріально засвідчений лист про спонсорування родичем першої лінії, пенсіонери – пенсійне посвідчення та довідку пенсійного фонду про зарахування коштів за останні півроку.
Студенти фінансову спроможність підтверджують дорожніми чеками, банківською випискою, довідкою про заробітну плату чи стипендію, неповнолітні учні надають спонсорський лист батьків та документи про наявність у них коштів. Студенти, які вступили на навчання на платній основі, повинні подати документ про оплату навчання.
Для туристів, які не досягли 18-річного віку (у тому числі і студентів), необхідно надати оригінал свідоцтва про народження та його копію, запрошення особи або бронювання готелю, копії цивільних паспортів батьків та дозвіл від них на виїзд. Якщо віза відкривається батьком, у закордонний паспорт якого вписана дитина, то дозвіл не потрібен.
Як відкрити робочу візу до Польщі?
Вимоги до документів на робочу візу не відрізняються від основних, наведених вище. Однак необхідні додаткові папери: запрошення на роботу, трудова угода та диплом, що підтверджує необхідну кваліфікацію заявника.
Запрошення оформляється польським роботодавцем на офіційному бланку компанії із зазначенням її контактів, посади співробітника, періоду роботи та розміру заробітної плати. Бланк засвідчується печаткою, надається у вигляді оригіналу та копії. До запрошення додається трудовий договір, який планують підписати сторони після прибуття працівника до Польщі.
Документи для ділової візи
Як зробити ділову візу? Віза з метою ведення бізнесу відрізняється від робочої – видається вона для участі у переговорах, обговореннях, налагодження зв’язків та вирішення ділових питань. У цьому випадку до заявника необхідно доповнити перелік документів такими паперами:
- лист від приймаючої юридичної особи, компанії, державних чи місцевих органів, комітетів;
- клопотання від польського роботодавця про видачу ділової візи;
- Власники польських компаній надають витяг з KRS (на кшталт ЄДРПОУ) давністю не більше 3 місяців.
Порядок отримання візи до Польщі
Процедура отримання візи до Польщі складається з наступних етапів:
- Збір пакету документів відповідно до мети візиту.
- Заповнення візової анкети.
- Визначення дати та часу прийому у Візовому Центрі.
- Особиста подача документів у призначений час, оплата консульських та сервісних зборів.
- Складання біометричних даних.
Консульський збір з оформлення шенгенської візи типу C (термін отримання 5-7 днів) громадянами України становить 35 євро, пенсіонерів та неповнолітніх від нього звільнено. Збір відсутній при оформленні національної візи типу D, термін оформлення якої становить 7-10 днів. Допомога візового центру та витрати на супутні послуги зазвичай не перевищують 20-35 євро. За термінову візу доведеться доплатити ще 35 євро.
Можлива відмова у наданні візи
Рішення про відмову у наданні польської візи консул приймає у таких випадках:
- громадяни перебувають у списку іноземців, перебування яких у Польщі небажане;
- дані про особу внесені до інформаційної шенгенської системи з позначкою про відмову у в’їзді;
- особа не може обґрунтувати мети перебування у Польщі;
- іноземець може бути небезпечним для громадського порядку, оборони держави, її територіальної цілісності, міжнародних відносин та національних інтересів Польщі;
- іноземця викрито у наданні брехливої або приховування важливої інформації під час процедури оформлення візи.
Скажите тут указана цена 3000 грн https://multi-viza.com.ua эта реальная стоимость?