Розберемося докладніше, в яких випадках потрібна медична довідка для водіїв, як і де її отримати в Україні та скільки коштує процедура отримання цього документа. Також розкриємо відповіді на інші питання, що безпосередньо стосуються цієї тематики.
Важливо! Отримання медичної довідки водія (форма 083/о) вимагатиме проходження наступних фахівців: хірурга, офтальмолога, отоларинголога, невропатолога та терапевта.
Навіщо потрібна медична довідка водієві?
Насамперед, медична довідка для водія необхідна всім кандидатам на отримання прав водія. Без цього документа легально права на керування транспортним засобом в Україні не отримати. Крім цього, медична довідка буде потрібна:
- При отриманні посвідчення водія після закінчення терміну позбавлення права на керування транспортним засобом.
- При відкритті іншої категорії та складання іспиту.
- При відновленні втраченого (вкраденого) посвідчення водія.
- Під час працевлаштування на посаду водія.
- При внесенні змін до посвідчення водія.
- Під час проходження техогляду.
Важливо! Медична довідка для автошколи не потрібна, її слід завчасно підготувати та пред’явити під час складання іспитів у Сервісних центрах МВС (колишні МРЕВ).
Де і як отримати меддовідку?
Медична довідка для водіїв (форма 083/о) видається відповідно до Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого Міністерством охорони здоров’я та Міністерством внутрішніх справ України 31 січня 2013 року. (https://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0308-13).
У цьому документі можна знайти відповідь на питання, як зробити медичну довідку на права. Відповідно до Положення, довідка заповнюється та підписується головою медичної комісії. У довідці робляться позначки навпроти відповідної категорії транспортного засобу або відмітка про непридатність для керування транспортним засобом. Відомості, внесені до медичної довідки, скріплюються не лише підписом голови комісії, а й печаткою медичного закладу, який видав довідку.
Видача медичної довідки здійснюється після подання посвідчення особи водія (паспорта, військового квитка тощо), а також двох фото розміром 3×4 см.
Огляд у названих вище спеціалістів (хірург, офтальмолог, отоларинголог, невропатолог і терапевт) можна пройти в приватній медустанові, поліклініці за місцем прописки/проживання або безпосередньо в автошколі. Як правило, в автошколах про наявність такої послуги повідомляється додатково.
Порядок проходження лікарів виглядає так:
- Огляд у нарколога та психіатра. Експрес-перевірка на алкоголь.
- Обхід спеціалістів. Черговість не відіграє ролі.
- Лабораторні аналізи. Сюди входить загальний аналіз сечі та крові, флюорографія, ЕКГ (у напрямку терапевта). А також аналіз крові щодо встановлення резус-фактора.
Для отримання довідки потрібно пройти огляд таких фахівців:
- терапевт;
- офтальмолог;
- невропатолог;
- хірург;
- отоларинголог;
- гінеколог (для жінок).
Перелік аналізів та обстежень:
- аналіз крові на визначення групи та резус-фактора;
- загальний аналіз крові;
- загальний аналіз сечі;
- аналіз крові на вміст глюкози;
- ЕКГ;
- флюорографія;
- обстеження вестибулярного апарату;
- та обстеження гостроти зору.
Записатися на консультацію можна у Центральній поліклініці МВС України за номером (044) 256 03 65.
Важливо! Водії, які спеціалізуються на регулярних пасажирських та вантажоперевезеннях, проходять медкомісію щороку в обов’язковому порядку. Строки проходження регламентуються законодавством України.
Коли потрібно проходити медогляд?
Отримання медичної довідки для прав водія передбачає проходження медогляду не тільки при отриманні першого посвідчення водія але і в інших випадках:
- Один раз на десять років на медичний огляд піддаються водії, вік яких не перевищує 55 років;
- Один раз на три роки обов’язково проходять медкомісію автовласники, вік яких від 55 до 75 років включно;
- Водії віком від 75 років проходять медогляд щороку.
Водії, зайняті професійним перевезенням пасажирів чи вантажів, зобов’язані проходити медичний огляд щорічно.
Якщо немає бажання стояти в черзі в поліклініці, зробити меддовідку для водія можна в спеціальних сервісах, які надають сертифіковані послуги з оформлення різних документів. Як правило, такі послуги оформляють не тільки медичну довідку на отримання прав, а й:
- для працевлаштування водієм;
- для проходження чергового чи незапланованого ТО;
- для отримання посвідчення водія міжнародного класу та ін.
При цьому від клієнта таких сервісів буде потрібно посвідчення особи (паспорт), фотки 3×4 та довідки від невропатолога та нарколога. Документи від останніх двох фахівців, як правило, можна отримати у цьому самому сервісному центрі. Ціна питання – від 450 грн. Проте швидко, надійно і не забирає багато часу.
Ознайомитися з повним переліком захворювань та недоліків, що перешкоджають керуванню транспортним засобом, можна, пройшовши за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0031-00. Тут міститься повний текст Переліку, який затверджений МОЗ та зареєстрований у Мін’юсті України.
Подскажите пожалуйста, является ли военный билет обязательным документом для получения справки в поликлинике?
Я даже специально зарегистрировался.
Ваш текст : “При этом, от клиента таких сервисов потребуется удостоверение личности (паспорт), фотки 3×4 и справки от невропатолога и нарколога. Документы от последних двух специалистов, как правило, можно получить в этом же сервисном центре. Цена вопроса – от 450 грн. Зато быстро, надежно и не отнимает много времени.”
Вы же сам подталкиваете к взятке за мед. комиссию. Не одно учереждение, кроме глав. больницы, не оказывает подбных услуг. Это просто плата за “тебе нен нужно будет бегать, мы всё сделаем”. И потом эти люди выезжают в город.
Учим страну жить без корупции, но она на кажом шагу и свободно распростроняется интернет ресурсами.
Так нельзя!
Сертифицированные медицинские центры имеют право оформлять справки (форма 083/о) в автошколу или в Сервисный центр МВД при замене водительских прав. Такие центры являются удобной альтернативой муниципальной поликлинике, поскольку оформление справки проходит в короткие сроки. При этом достоверность(подлинность) справки гарантируется медицинским центром, выдавшим такую справку.
Обращаем внимание, что изготовление и сбыт фальшивых документов карается уголовной ответственностью согласно ст.358 “Подделка документов, печатей, штампов и бланков, сбыт или использование поддельных документов, печатей, штампов”. Статьей предусматривается наказание от крупного штрафа до ограничения свободы сроком до трех лет.
Пожалуйста, подскажите сертифицированный сервисный центр? Куда можно обратиться официально.
Спасибо за ответ.