Для чого потрібна реєстрація авто?
Відповідно до чинного законодавства, будь-який автотранспортний засіб повинен мати свій номерний знак. Реєстрація авто – обов’язкова умова для його отримання. Номер є металевою або пластиковою пластиною, прикріпленими до автомашини або причепа з метою його ідентифікації. Реєстраційні знаки для дорожніх транспортних засобів, таких як автомобілі, вантажівки та мотоцикли однозначно ідентифікують їх власника в межах країни видачі та за її кордоном.
Вартість та порядок реєстрації
Для реєстрації авто в Україні необхідно відвідати уповноважені сервісні центри МВС або звернутися безпосередньо до автосалону, де купуєте машину. Важливе нововведення – це можна зробити не за місцем прописки. Оформлення включає:
- Оцінку достовірності договору купівлі-продажу (документ, що оформляється безпосередньо в автосалоні за умови первинної реєстрації авто).
- Подання заяви про постановку транспортного засобу на реєстраційний облік та підтвердження статусу власника.
- Оплату необхідних платежів: техпаспорту, номерних знаків та реєстраційного бланка. Також для машин, що купуються на вторинному ринку, знадобиться експертний висновок, що підтверджує відповідність номерів агрегатів.
За видами постановки на облік:
- Вартість послуги постановки на облік ТЗ будь-якої категорії вітчизняного виробництва – 550 грн.
- Вартість постановки на облік ТЗ іноземного виробництва (у тому числі окремих агрегатів) – 590 грн.
- Постановка на облік мототранспорту вітчизняного виробництва – 450 грн.
- Постановка на облік причепів вітчизняного виробництва – 460 грн.
- Постановка на облік мототранспорту – 480 грн.
- Мопеди та окремі агрегати – 330 грн
- Вартість державного номерного знака для вітчизняних транспортних засобів – 178,20 грн.
- Вартість номерів для авто іноземного виробництва – 178,20 грн.
- Номери для мототранспорту – 73,20 грн
- Для мопедів – 48 грн
*зазначена сума послуги за постановку на облік включає вартість бланку свідоцтва про постановку на облік 219 грн.
База даних реєстрації: особливості сервісу
База даних реєстрації автомобілів України містить інформацію про всі транспортні засоби та їх власників. Для того щоб дізнатися дійсно і транспортний засіб, що купується, належить цьому громадянину і він може безпосередньо їм розпоряджатися вам достатньо ввести в онлайн-форму ПІБ цікавої особи, дату її народження і через кілька хвилин на вказану вами електронну адресу прийде лист із зазначенням ТЗ, яким володіє продавець . Якщо авто немає в переліку, вам слід вимагати документи (довіреність), що засвідчують законність угоди, або відмовитися від подальшої співпраці.
Спочатку сервіс замислювався як засіб протистояння корупції, щоб журналісти та інші заінтересовані особи могли отримати доступ до інформації про зареєстрованих на ім’я політиків та інших представників влади транспортних засобів. Нині за його допомогою ви можете перевірити продавця при здійсненні купівлі-продажу автомобіля та запобігти випадкам шахрайства.
У чому відмінності реєстрації автомобіля на фізособу та юридичну особу?
Реєстрація нового автомобіля і ТС, що раніше використовувався, має свої відмінності для приватних і юридичних осіб. При покупці представник компанії пред’являє реєстраційні документи підприємства та його реквізити. Також йому необхідно пред’явити власні документи – паспорт та ІПН. Повноваження співробітника, що укладає угоду від імені юридичної особи, підтверджує видана підприємством довіреність.
Загалом для проходження процедури реєстрації авто в Україні юридичною особою необхідно надати копії таких документів:
- свідоцтва про держ. реєстрації підприємства, засвідчена печаткою організації та підписом керівної особи;
- довідки з ЄДРПОУ;
- свідоцтва платника податку;
- статуту підприємства;
- іноді оригінал договору оренди паркування.
Усі документи мають бути скріплені оригінальною печаткою та підписом керівника підприємства.
Реєстрація авто в Україні: питання-відповідь
- Які документи підготувати для первинної реєстрації чи вторинної перереєстрації авто? Для оперативного вирішення питання вам знадобляться:
- оригінали та копії: паспортів, ІПН, техпаспорт на автомобіль;
- оригінали договору купівлі-продажу (3 екземпляри);
- заповнені стандартні заяви на постановку на облік (складаються безпосередньо на місці реєстрації);
- для імпортованих ТЗ додатково: митна декларація; угода про продаж, сертифікат відповідності, із зазначенням екологічного класу, транзитні номерні знаки.
Більш детальну інформацію щодо переліку документів, необхідних для реєстрації вживаного або нового авто, вам підкажуть безпосередньо в державному центрі або консультанти, які надають допомогу в оформленні машини.
- Дії після реєстрації авто?
Після закінчення процесу постановки на облік новий господар ТЗ отримає техпаспорт та акт експертизи, що говорить про відсутність кримінальних та юридичних претензій до транспортного засобу, що перейшов у нову власність. У середньому процес оформлення займає близько 2 годин.
- Чи потрібні послуги експерта при прямій реєстрації
Процедура обов’язкова для всіх, хто купує авто з вторинного ринку. Але не варто її побоюватися. Основна причина введення цього правила – захист прав автовласників та запобігання випадкам шахрайства. Вона зводить до мінімуму ризик незаконних маніпуляцій під час передачі прав власності на ТЗ. Операція включає перевірку номерних вузлів транспортного засобу, звірку по інформаційній базі.
- Реєстрація автомобіля, якщо на ньому є непогашені штрафи
Новий порядок реєстрації авто говорить про те, що уповноважені для оформлення особи не мають права відмовити в реєстрації автомобіля навіть у разі наявності активної заборгованості.
- Перереєстрація автомобіля під час зміни прописки.
Раніше термін «місце реєстрації автомобіля» втратив свою силу. У реєстраційному свідоцтві містяться відомості тільки про державний орган, що видав документ, та адресу його нового власника. Використовувати машину ви можете в будь-якій іншій точці країни. Нова реєстрація вам знадобиться лише за зміни місця прописки та документування цього факту. Тоді вам доведеться звертатися до місцевого представництва служби. Після подання відповідної заяви авто перереєструється та отримує нові номери.
Коментарі