Автострахування в Україні

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок 1 голос, середній: 5,00 з 5.
Автострахування – це вид страхування, спрямованого на захист водія та власника транспортного засобу від можливих ризиків. У всіх країнах світу, у тому числі і в Україні, страхові випадки, і, відповідно, поліси розбиті на такі види автострахування:
  • Страхування відповідальності за ДТП;
  • Страхування цілісності (майнове страхування) транспортного засобу.

До першого виду відносяться поліси ОСЦПВ та ДСАГО, до другого – КАСКО.

Види автострахування

Система автострахування в Україні, як і в багатьох інших країнах, передбачає добровільне та обов’язкове автострахування.

ОСЦПВНТЗ – обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів – більш відоме як «поліс ОСЦПВ» або «автоцивілка». Слово «обов’язкове» означає, що він має бути оформлений на кожен транспортний засіб, який виїжджає на проїжджу частину (крім велосипедів). Скутери, мотоцикли та електромобілі ОСАГО теж не оминає. За відсутність полісу обов’язкової “автоцивілки” співробітники дорожньої інспекції виписують штраф.

Навіщо потрібне обов’язкове автострахування?

Робиться не для того, щоб допомогти страховим компаніям продати свої послуги, а для того, щоб однаково захистити учасників ДТП (як винуватця, так і потерпілого). Якщо ваш транспортний засіб стане винуватцем аварії без полісу, усю суму вартості ремонту потерпілих автомобілів та лікування людей повинні будете сплатити ви. За законом це так у будь-якому випадку, незалежно від того, хто і в якому стані був за кермом. Якщо поліс ОСЦПВ є, то повне чи часткове відшкодування збитків лягає на страхову компанію. Тому наявність у вас поліса автоматично свідчить, що ви зможете виплатити постраждалим необхідні компенсації.

Оскільки автострахування ОСЦПВ – це обов’язковий поліс, який нормується законом, то й покриває він лише середній розмір збитків від ДТП в Україні, а саме:

  • 160 тис. грн збитків, заподіяних транспортному засобу;
  • 320 тис. грн шкоди життю та здоров’ю людей.
  • ліміт виплат за Європротоколом становить 80 тис. грн.

Ці суми є максимальними, які можуть бути виплачені кожному потерпілому. А якщо ви хочете фінансово убезпечити себе і від серйозніших подій – для цього існує поліс ДСАГО (ДСЦВВНТЗ), тобто добровільне автострахування громадянської відповідальності. ДСАГО, залежно та умовами полісу, може відшкодовувати збитки поверх ОСАГО у сумі від 80 тис. і від.

Автострахування авто від інших факторів ризику

Крім збитків унаслідок ДТП власник транспортного засобу може застрахуватися від ширшого спектру ризиків: угону, підпалу, вандалізму тощо.

Неушкодженість вашого авто, а заодно і ваш спокій страхується полісам КАСКО (комплексне автомобільне страхування крім відповідальності). Цей поліс покриває ризик угону, пошкодження вашого автомобіля в ДТП, форс-мажори та стихійні лиха, шкоду, завдану тваринами та випадковим падінням сторонніх предметів (гілок, бурульок, дерев) та вартість пошкоджень додаткового обладнання.

А якщо у кредит?

У випадку, коли ви купуєте автомобіль у кредит, банк-кредитор пропонуватиме вам страховиків-партнерів, наполягаючи придбати у них і КАСКО, і ОСЦПВ. Безумовно, майно, взяте в кредит, потребує страховки, але її умови можуть бути невигідними за ціною чи обсягом.

Тому, насамперед, потрібно уважно ознайомитися з кредитним договором. Якщо ви берете кредит на «акційних» умовах і для його отримання потрібно придбати страхові послуги в конкретній СК.

Другий варіант – якщо страхування можливе лише у акредитованих банком СК. Тут уже легше – серед цих найакредитованіших є 1-2 великі страховики. Пам’ятайте, банки не мають права вимагати у вас укладання страхового договору з конкретною компанією – це порушення законів «Про захист прав споживачів» та «Про банки та банківську діяльність».

Є третій варіант – коли страховика необхідно погодити з банком. Тут найпростіше – йдіть у саму фінансово стабільну компанію. Швидше за все банк вам не відмовить.

Міжнародне автострахування в Україні

Якщо ви виїжджаєте на своєму авто за кордон – страховка також потрібна. В цьому випадку вам, крім «автоцивілки», потрібно мати ще й поліс Green Card. Зелена карта – автострахування громадянської відповідальності, тобто те саме ОСАЦВ, але з іншими цінами та сумами виплат. І так, вона діє виключно за кордоном.

Як зробити правильний вибір?

Не довіряйте будь-якому страховику. Перш ніж звернутися за оформленням полісу, перевірте страховика за принципом «страхова – автострахування – відгук». Компанія має бути відомою та поширеною, умови страховки – оптимальними, а відгуки (як у Мережі, так і серед знайомих автомобілістів) – позитивними.

 

Коментарі

  1. Avatar
    саша

    Нужна отдельная страховка на меня если авто моего отчима?

  2. Avatar
    Вячеслав

    Нужно изменить суммы ущерба по ОСАГО на 100 и 200тыс. грн. согласно нового Закона