5 несподіваних ситуацій, коли автострахування стає рятівним рішенням

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд Пока что нет оценок, голосуйте!
5 несподіваних ситуацій, коли автострахування стає рятівним рішенням

Дорожньо-транспортні пригоди – не єдина загроза для автомобіля. Падіння дерев, воєнні ризики, стихійні лиха чи навіть несподівана зустріч із дикими тваринами можуть завдати значних збитків. І хоча поліс ОСЦПВ є обов’язковим для кожного водія, він покриває лише шкоду, завдану іншим учасникам руху. Натомість КАСКО забезпечує захист власного авто у найрізноманітніших випадках, часто несподіваних.

СК «Експрес Страхування», що водить до УКРАВТО ГРУП, спеціально для Економічної правди розповіла про реальні випадки, коли КАСКО рятувало автовласників від значних фінансових втрат, пояснила алгоритм дій у таких ситуаціях та поділилася експертними порадами щодо захисту автомобіля від несподіваних ризиків.

Падіння дерева 

В новинах, особливо в осінній період, нерідко можна почути попередження від місцевої влади про наближення сильного вітру. Автовласників просять переконатися, чи не припарковане їхнє авто біля дерев чи інших конструкцій, які потенційно можуть становити загрозу для транспортного засобу. 

Почувши таке повідомлення, за можливості, авто варто прибрати у більш безпечне місце. Однак іноді навіть це не допомагає. 

Тож, аби убезпечити свій гаманець і нерви від такої непередбачуваної ситуації, варто заздалегідь подбати про оформлення КАСКО. Поліс підійде будь-яким водіям та покриває різні ризики, зокрема і падіння дерев. 

Виявивши повалене дерево на своєму авто, власник повинен набрати гарячу лінію страхової компанії та повідомити про подію і далі діяти згідно з рекомендаціями оператора, пояснюють у «Експрес Страхування». 

«Оператор під час консультації аналізує отриману інформацію про обставини події та надає рекомендації щодо виклику компетентних органів. Також оператор надає рекомендації зробити фото з місця пригоди», – розповіли у страховій компанії. 

Один з таких реальних кейсів стався у Дніпрі, коли власник залишив своє авто вздовж дороги біля торгового центру. А коли повернувся, виявив, що на його автомобіль впало дерево, спричинивши значні пошкодження: було погнуто дах, розбито вітрове скло, пошкоджено праве переднє крило тощо.

Завдяки полісу КАСКО клієнт отримав компенсацію у розмірі майже 1 млн грн, що дозволило йому відновити автомобіль без додаткових фінансових витрат. 

Воєнні ризики

Після повномасштабного вторгнення Росії страховим компаніям довелося підлаштовуватися до нових реалій та нових викликів. Так, з’явився запит на захист автомобілів від наслідків обстрілів: падіння уламків ракет чи БПЛА або від пожежі, яку вони спричинили. 

За три роки великої війни в Україні не з’явилось державної програми для компенсації витрат, пов’язаних з пошкодженими війною авто. Тож автовласники повинні розв’язувати це питання самостійно. Фактично єдиним надійним способом такого захисту є саме страхування воєнних ризиків у межах КАСКО.

Це страхування сьогодні надають близько 10 страхових компаній України, зокрема і «Експрес Страхування», яке заклало опцію страхування від воєнних ризиків у всі свої договори КАСКО.

До слова, до переліку воєнних ризиків входять пошкодження, заподіяні мінами, снарядами, бомбами та іншими видами зброї, крім зброї масового ураження.

Один із таких страхових випадків стався у Києві, коли після вибуху авто клієнтки пошкодило уламками – постраждали зокрема заднє та ліве переднє скло, фари, кришка бачка, ліві задні двері. 

Втім, завдяки тому, що автомобіль був застрахований за програмою КАСКО з покриттям воєнних ризиків, страхова компанія компенсувала власниці понад 206 тис. грн.

Затоплення авто 

Весняні паводки, сильні зливи чи раптове підняття рівня води – усе це може спричинити затоплення автомобіля. У таких ситуаціях важливо не зволікати та правильно оцінити ризики.

В компанії «Експрес Страхування» рекомендують, за можливості, спробувати самостійно врятувати авто, а не чекати приїзду компетентних органів.

«Алгоритм дій залежить від ситуації. Наприклад, коли йдеться про підтоплення авто, якщо є можливість витягнути автомобіль із води, варто діяти негайно, не очікуючи приїзду поліції чи інших служб», – пояснюють у страховій компанії.

Один із таких випадків стався у Східниці на Львівщині, де через повінь автомобіль опинився у воді майже наполовину. Завдяки страховому покриттю власник отримав компенсацію у розмірі понад 100 тис. грн, що дозволило швидко відновити його авто.

Пошкодження авто дикими тваринами 

Ще одна непередбачувана ситуація, де наявність КАСКО стане в пригоді, – напад диких тварин. Такі ситуації, зокрема, можуть траплятися на трасах, тож водіям слід бути особливо уважними на ділянках, де встановлені відповідні знаки. Зазвичай їх встановлюють поблизу лісових масивів, де спостерігається підвищена активність звірів.

Наїзд або зіткнення з тваринами на дорозі – це теж ДТП. Якщо на дорогу раптово вибігає тварина, водій може опинитися перед непростим вибором: різко гальмувати, ризикуючи створити аварійну ситуацію, або спробувати уникнути зіткнення, що теж може призвести до втрати контролю над авто.

Якщо ДТП з тваринами все-таки сталося, автовласник має повідомити страхову компанію про інцидент, зафіксувати пошкодження та діяти згідно з рекомендаціями оператора контакт-центру.

«Не всі ситуації однакові. Наприклад, якщо водій збив собаку й автомобіль отримав лише незначні пошкодження, він може скористатися опцією оформлення страхової події без поліції, якщо ця опція передбачена його договором КАСКО. Це дозволить уникнути зайвих затримок, а ліміту виплати за цією опцією точно вистачить на ремонт. Інша справа, коли водій зіштовхується з великою твариною, наприклад, оленем, який своєю масою серйозно пошкодив авто. У такому випадку збитки будуть значними, і навіть якщо опція без поліції доступна, краще все ж дочекатися поліції й зафіксувати подію офіційно», – пояснюють у «Експрес Страхування».

Один з таких випадків стався у Дніпрі, коли на дорогу раптово вибігла зграя собак. Намагаючись уникнути зіткнення, водій звернув убік, але машина втратила керованість і врізалась у дерево. На щастя, ні водій, ні собаки не постраждали, однак авто зазнало значних пошкоджень. 

Завдяки наявності КАСКО клієнт отримав понад 911 тис. грн виплати, що покрило всі витрати на ремонт.

Пошкодження авто внаслідок пожежі 

Отримати компенсацію за пошкодження авто внаслідок пожежі автовласник може в кількох випадках. Насамперед якщо причиною займання автомобіля були природні явища, наприклад, лісова пожежа чи влучання блискавки.

Також страхова компанія компенсує збитки, якщо хтось навмисне підпалив авто клієнта і це підтвердило відповідне розслідування. Також на виплату можна розраховувати, якщо пожежа виникла внаслідок аварії.

Так, наприклад, сталося у Чернівцях, коли невідомі люди підпалили автомобіль та зникли. І все ж страхова компанія виплатила автовласнику майже 983 тис. грн.

Водночас страховики не компенсують збитки у випадку, якщо автовласник сам не дотримувався правил пожежної безпеки під час експлуатації авто. Наприклад, палив у салоні чи їздив з несправною електрикою. 

Важливо, щоб автовласник був присутнім під час огляду авто експертом. Це необхідно, щоб фахівець міг пояснити клієнту перелік виявлених пошкоджень та отримати його підпис для подальшого врегулювання страхового випадку.

Крім цього, саме в «Експрес Страхування» огляд може проводитися одразу на СТО-партнері, де клієнт подає документи про подію. Якщо авто не на ходу, перебуває на штрафмайданчику чи занадто далеко від СТО, страхова компанія замовляє виїзд незалежного експерта. За цих обставин присутність клієнта також є обов’язковою.

Джерело – Економічна правда

Комментарии